Saç ekiminde devrim: Long Hair Fue

Tamamen kazınmış, sanki iğne delikleriyle kaplıymış gibi görü­nen bir baş…

“Saç ekimi” denince herkesin gözünün önünde canlanan klasik manzara aşağı yukarı böyle. Tam da bu nedenle görünümlerine önem verseler de, saçlarını hızla kaybeden erkekler, saç ekimi­ne mesafeli yaklaşıyor; “Ben böyle iyiyim” yalanının arkasına saklanıyor. Nasıl saklanmasınlar? Yoğun iş programı, katılmadan olmayacak toplantılar, ille de gidilmesi gereken davetler, ailece çıkılacak tatiller onlan bekliyor. Kişisel ajandaları, tatil dönemle­rinde bile erkeklere soluk aldırıp, 10 günlük düzelme evresi için izin vermiyor. Peki buna gerek var mı?

Benim için bu sorunun yanıtı artık kesinlikle “Hayır.” Zira bu noktada başka bir teknik uyguluyorum: Long Hair Fue. Yani yine FUE yöntemi ile uzun saç ekimi, özetle bu teknik, saçları hiçbir şekilde tıraş etmeden, donör alan olarak kullanılan başın arkasından alman normal boydaki saçların, seyrelmeye başlamış ya da açılmış ön, yan ve tepe bölgelerine ekilmesi. Long Hair FUE yön­teminde, operasyon süresi ve saç ekimi süreci değişmiyor. Long Hair FUE uyguladığım hastalar, kendi geliştirdiğim safir uçlu özel cerrahi aletlerin kullanıldığı bu operasyonun hemen ardından sonucu görebiliyorlar. Bu durum hem bir doktor olarak beni hem de hastalarımı tatmin ediyor. Normal saç ekimi prosedüründen daha fazla komplikasyonun da yaşanmıyor.

İŞADAMLARI VE SANATÇILAR İÇİN BİÇİLMİŞ KAFTAN

Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Uzun saçlarla çalış­mak oldukça hassasiyet isüyor. Biz tüm saç ekim operasyonları­mızda olduğu gibi, uzun saç ekimlerimizde de manuel yani elle çıkartıp ekim yapıyoruz. Bu yalnız Türkiye’de değil, tüm dünyada da çok yeni olan ve benim geliştirdiğim bir teknik. Bu teknikle ekim yaparken, yine patenti bana ait olan K.E.E.P adlı bir alet kullanıyoruz. Manuel çalışılırken, saç kökü çıkarılan bölgenin ve çıkartılan saç köklerinin korunması, kontrolümüz altında oluyor. Sonuçta manuel ekim yapılması, saça ve baş derisine gereken hassasiyeti göstermek açısından çok büyük bir avantaj sağlıyor.

Bu yöntemi özellikle ajandası yoğun iş adamları ve sık sık sahne performansı sunan sanatçılar, tiyatrocular ve şarkıcılar tercih ediyor. Ancak saç ekiminde pek kimsenin istemediği görüntüyü ortadan kaldırdığı için aslında bu, herkesin tercih edeceği bir yöntem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir