Patates Maskesiyle Beyazlayın

Yüz beyazlatma, cilt rengini aydınlatma bir Kore geleneği olarak tüm Dünya kadınlarına uyarlandı. Pirinç suyuyla yüzü düzenli olarak yıkamak, beyazlatıcı sabun kullanmak ve patates maskesiyle renk dengelemek, daha pak bir görünüm kazandırır. Düzenli cilt temizliği yapmamak, sigara kullanımı ve çevre kirliliği gibi nedenlerle, tende koyu renkler, koyulaşma, bölgesel renk değişimleri görülebilir. Aydınlık bir cilt için patates maskesiyle beyazlayın.

Patatesle Yüz Beyazlatma Teknikleri

Gerekli tek malzeme patates. Orta büyüklükte özellikle ince kabuklu taze mahsul patates olursa, suyundan daha kolay faydalanabilirsiniz.
• Yüzünüzü temizleyici jelle yıkayın ve kurulayın.
• Patatesi bir kapta rendeleyin.
• Gazlı bez, patiska veya tülbent bezi içine patatesleri koyun.
• Minik yastık şekli verdiğiniz patates kürünü, beyazlamasını istediğiniz bölgelere uygulayın.
Tüm yüze uygulanabilecek patates dopingini, özellikle renk değişimi olan kısımlara uygulayın. Patiska bez kullanmak cilt yapısı için daima iyidir. Bakım yaparken kullanmak, ölü hücrelerin kolay alınmasını sağlar. Özellikle doğum sonrası veya terleyen yüzlerde patiska bezle silme işlemi, yüzdeki lekelerin düzelmesinde etkilidir.

Patatesle Gözaltlarını Aydınlatma

Mor halkalar, kararmış gözaltları ve yorgun göz kapakları için mucizevi etki yaratan patatesle beyazlatma sağlayabilirsiniz. Küçük bir patatesi dilimleyin ve göz altlarına yerleştirin. Uzanarak işlemi yapmanız, daha kolay olacaktır. 15 dakika bekletin ve patates beyazlığını görün.

Patates Maskesiyle Pür-i Pak bir Ten

Tek başına muhteşem aydınlıklar sağlayan patatesi, maske olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için orta boy taze patatesi aynı yöntemle rendeleyin. Blender kullanmak, patatesin maske kıvamı almasını tam olarak sağlar. Derin bir kapta blenderla çekin. Suyuyla harmanlanmasını sağlayarak, karıştırın. Tüm yüze, göz çevresi hariç uygulayın. Şayet patates suluysa, üzerini kapatmanıza gerek yoktur. Kuru bir patates, yüzünüzde durması zor olabilir. Bu durumda gazlı bez, tülbent bezi ya da patiska ile kapatabilirsiniz. Yüz maskelerini düzenli olarak yapıyorsanız, parşömen kağıdı veya pelür kağıtları kullanabilirsiniz. Pelür kağıt, yüz maskeleri için ideal çözümdür. Maskeyi boyun kısmına da uygulayın, 25 dakika bekletin ve patates maskesiyle beyazlayın. İlk kullanımdan sonra farkı görecek, uyguladıkça aydınlığı sağlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir