Ne Zaman Çocuk Yapılır

Çocuk sahibi olmak adına planlamalara yer veren çiftler bulunuyor. Nitekim özellikle de hap kullanımlarına yer veren kadınların bu anlamda planlamalara dikkat etmeleri önemlidir. Aynı zamanda adet günlerine bağlı olarak da ilerlemeniz temel alınacaktır. Sonuç olarak uzmanlara göre kadının çocuk yapmak açısından en uygun dönemleri ise;

 

  • Başta düzenli olarak adet dönemleri bulunan kadınlar için geçerli olduğunu söylemek gereklidir.
  • Adetin ilk gününden 11 ile 17. günler aralığında en uygun dönem olarak ifade ediliyor.
  • Bu günlerde ki cinsel ilişkiler çerçevesinde hamile kalma oranı daha yüksektir.

 

Hamile Kalma Sürecine Yönelik Detaylar

 

Ne zaman çocuk yapılır öğrenmek için kadınların uzmanlardan yardım almaları sağlanıyor. Çocuk yapmak istediğiniz dönemde yardım almak faydalı olacaktır. Böylece uygun sürelerin değerlendirmeye alınması sağlanacaktır. Nitekim kadınların başta hap kullanımlarına dur demeleri gereklidir. Bunun için uzmanlar tarafından da ifade edilen hap içerikleri ise;

 

-Doğum Kontrol; Bu haplara yer veren kadınların hamile kalmak adına bırakmaları gereklidir. Üstelik en az 3 ay içerisinde hap kullanımlarına son vermeniz dahi isteniyor.

 

-Folik Asitler; Genel anlamda hamile kaldıktan sonra folik asit kullanımları daha yaygındır. Ancak uzmanların hamile kalmak isteyen kadınlara da düşük mg. değerlerinden folik asit tavsiye ettiklerini söylemek gereklidir.

 

-Testler; Hapların yanı sıra smear testlerine de yer verilmesi önemlidir. Her kadının 6 ayda 1 smear testiden geçmesi de isteniyor. Jinekolojik muayenelerin akabinde hamilelik hazırlıkları devreye girecektir.

 

Doğru Yumurtla Dönemlerinin Hesaplanması

 

Ne zaman çocuk yapılır öğrenmek için kadınların adet dönemlerinden yola çıkmaları isteniyor. Bu dönemi takip eden 11. ile 17. günler arasında cinsel ilişkilere yer vermeniz daha doğrudur. Nitekim kadının en verimli yumurtlama dönemleri olarak bilinir. Geçerli dönemlerin hesaplamaları için uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Düzenli adet günlerini girmeniz halinde hesaplamalardan yumurtlama süreçleri karşınıza çıkacaktır. Sonuç olarak da süreleri dikkate alan çiftlerin çocuk sahibi olma ihtimallerin daha yüksektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir