NASIL POPÜLER OLUNUR

1 : Kendini Sev

Her şeyden önce yapman gereken en önemli şey bu, çünkü günün sonunda yine kendinle baş basasın. Nasıl giyin­mek istiyorsan öyle giyin, zorunluluktan değil sana iyi hissettirdiği için egzersiz yap. dans et, yüz… Bunları yaparken çok eğlen. Şu anda olduğun halinle gayet mükemmelsin ve sen kendini seversen etrafına yayacağın enerji hayatına mut­luluğu çekecek. Kendini sevmeden baş­kalarının sevgisini kazanamazsın.

2 : Ruhuna ve Zihnine İyi Bak!

Uykunu al. güzel beslen, medıtasyon yap. her gün hayal kur ve sevdikle­rinle bolca vakit geçir. Seni mutlu ve sağlıklı kılacak şeyleri yap ki önüne çıkacak zorlukların kolayca üstesin­den gelebilesin. Her yıl karşına daha karmaşık sorunlar, daha zor sorum­luluklar çıkıyor olabilir ancak sen de aynı şekilde büyüyüp, olgunlaştıktan sonra bu hiç problem değil.

3 : İyilik Sever Ol

Çevrendeki herkese karşı her zaman nazik ol. İnsanlara her gün küçük ve basit jestler yapmak hem seni hem de onları mutlu edecek ve herkes tarafın­dan sevilen biri olmanı sağlayacak. Bazı insanlardan farklı bir tavır görsen bile iyilikle karşılık ver, bu seni her zaman için daha üstün kılar.

4 : Bol Bol Oku

Okumak zihnini çalıştırır, sana fark­lı dünyaların kapılarını açar, değişik ba­kış açılarını görmeni sağlar. Roman, şiir, dergi her ne olursa okumaya ça­lış. Hem zevk aldığın hem de bilgi edin­mek için okumayı günlük bir alışkan­lığın haline getir. Bunun sana katacağı bilgi ve kültür etrafındakilerin beğenisi­ni kazanacak.

5 : Aktif Ol

İlgini çeken hobiler bul. bunun diğer insanlar tarafından havalı bulunan bir şey olup olmadığını Önemseme ve sevdiğin konuda bir şeyler yap. Sonuç olarak bu aktivitelerı yapar­ken seninle aynı şeylerden hoşlanan insanlarla tanışacaksın ve zevk al­dığın hobiyi yaparken çevreni geniş­letmiş olacaksın. Elinden geldiğince farklı yerler gezmeyi de unutma.

6 : Fotoğraf Çek

Fotoğraf çekmek; gittiğin yeni yerleri, denediğin yeni şeyleri, yaşadığın güzel ve önemli anları kaydetmenin en gü­zel yoludur. Çektiğin bu güzel fotoğraf­ları sosyal medyada paylaşmak ise ta­bii ki seni takip eden insanların ilgisi­ni çekecektir. Ancak lütfen fotoğraf çek­tikten sonra telefonunu veya kamera­nı bir kenara kaldırıp anın tadını çıkar­mayı unutma.

7 : Arkadaşlarına Önem Ver

Bazen bir arkadaşlığın bitmesi gerekti­ğini kabullenmek zordur ancak sana za­rar verdiğim düşünüyorsan bunu yap­malısın. Arkadaşlar değişebilir ancak iyi ve kötü arkadaşlıkların hayatında­ki kalıcı etkileri sem şekillendirir. Kötü biten arkadaşlıklar da sana önemli bir şey öğretir, bunlardan ders çıkar ve iyi ve kötü zamanında senin yanında ola­cağını bildiğin arkadaşlarının değeri­ni bil ve birlikte eğlencenin tadını doya­sıya çıkarın.

8 : Farklı İnsanlarla Buluş

Karşı taraftan beklentilerini anla­manın en iyi yolu karşılaştırma yap­maktır, bunun için de farklı insanlar tanıman gerekir. İyi veya kötü geç­mesi önemli değil, bunu karşında­ki kişiyi tanımaya çalıştığın bir de­ney olarak düşün. Son olarak şunu hiç unutma; sonunda birlikte olaca­ğın kişi senin en iyi halini ortaya çı­karan kişi olmalı.

9 : Günlük Tut

Zamanla birlikte yaşadığın olaylar hafı­zanın derinliklerinde kaybolurken, olay­lara bakış açın da sürekli olarak değişir. Yılın sonunda, yazdıklarını okuduğun­da hem güzel anılarını yeniden hatırla­yıp gülümseyecek hem de muhtemelen o sırada aşırı duygusal yaklaştığın olay­lar karşısında şu an ne kadar değişmiş ve büyümüş olduğunu göreceksin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir