Nasıl Fenomen Olunur

Fenomen olma yolunda ilerlemek için başta takipçilerinizin olması gereklidir. Ancak takipçilerin fazla olması halinde tanınırlıkta beraberinde gelecektir. Nitekim nasıl fenomen olunur sorularına karşılık olarak da fazla tanınma ve popülerlik durumlarının göz önünde bulundurulması gereklidir. Bunun için de ilgili adımlar şu şekildedir;

  • Paylaşım Beğenileri; Sosyal medya üzerinden kullanıcıların gönderilerini beğenmekte popüler olmanıza katkı sağlar. Böylece sürekli beğeni yapanların kısa süre içerisinde tanınmaları söz konusudur.

 

  • Hashtag Kullanın; Özellikle de farklı sayfalarda görünümlerinizin paylaşılması adına hashtag kullanımları faydalı olacaktır. Yine popüler bir isim olmak adına da birden fazla etiket kullanımına yer vermeniz faydalı olacaktır.

 

  • Paylaşımları Arttırın; Paylaşımların gün içerisinde hem farklı hem de sık olması da popülerlik kazanmanıza etki edecektir. Bunun için düzenli paylaşımlarda bulunmaya dikkat etmelisiniz.

Fenomenlerin Efektleri ve Filtrelemeleri

Normal kullanıcılara nazaran fenomenlerin daha kapsamlı fotoğraf oluşumlarına yer verdikleri açıktır. Nitekim fenomen olmak isteyenlerin sosyal ağlardan paylaştıkları fotoğraflar ve videolar önemlidir. Bunun için de;

  • Başta özel filtrelemelere yönelik bilgi sahibi olmanız da fayda var.
  • Arkasından da efektlere yönelik doğru kullanımlarına yer vermeniz isteniyor.
  • Fotoğrafın orjinalliğine de zarar gelmeyecek şekilde efektlere yer vermeniz faydalı olacaktır.
  • Konum ve kişi etiketleme durumları da yine fonemon nasıl olunur sorularına yönelik ifade edilen yöntemlerin arasında yerini alıyor.

Fenomen Olmak İçin Güncellik Önemli

Kullanmış olduğunuz profillerin güncelliklerine özen göstermeniz gereklidir. Ancak bu şekilde fenomen olma yoluna ilerleyebilirsiniz. Sürekli olarak fotoğraf paylaşmak yerine hoş bir söz ya da komik paylaşımlara da yer verebilirsiniz. Bunun yanı sıra mutlaka liderlerin de takip edilmesi gereklidir. Öyle ki popüler isimleri takip etmeniz halinde de takipçi sayısının arttığını göreceksiniz. Bundan kaynaklı popüler isimleri takibe almayı unutmayın. Aynı zamanda popüler kişilerin paylaşımlarını da beğenmeniz hatta yorum atmanız faydalı olacaktır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir