Moda İçin Estetik Yaptırmak Doğru Mu

Dini anlamda estetik durumlarının ikiye ayrılması söz konusudur. Nedenine bağlı olarak doğru olup olmasına karşılık sonuçlara yer verilir. Moda için estetik yaptırmak doğru mu sorularına da yanıt bulmak için bu ayrımlara göz atmanız gereklidir. Özellikle de merak edenlerin bu tarz sorunları uzman dini kişilere ilettikleri biliniyor. Sonuç olarak da uzmanların cevapları çerçevesinde hareket edenlerin olduğunu da söylemek gereklidir.

Estetik Neye Göre Doğru Kabul Edilir?

Estetik yaptırma durumlarına bağlı olarak kişilerin doğru ya da yanlış cevaplarını almaları söz konusudur. Öyle ki uzmanların temelde ikiye ayırdığı durumlar ise;

-Zaruri Estetik; Zorunlu olarak sağlıksal açısından yaptırılan estetik olarak ifade ediliyor. Yüzde ya da ciltte anormal bozukluklar var ise estetik müdahaleler sonucunda ortadan kalkması mümkün olmakta. Bunun yanı sıra kişinin psikolojik anlamda da sorun yaşamasına neden olursa yine zaruri estetik adı altında karşımıza çıkıyor. Bu dini olarak kişinin hakkı şeklinde ifade edilir.

Keyfi Estetik; Keyfi ya da moda adına yapılan estetiklerin ide doğru bulunmadığı açıktır. Öyle ki Allah’ın yaratmış olduğu niteliklere yönelik yapılmış müdahaleler doğru bulunmuyor. Tahrip ya da tahrif etmeye yönelik uygulanan tüm cerrahi işlemlerin yanlış olarak kabul edildiğini de baştan belirtmek gereklidir.

Moda İçin Yapılan Estetikler

Hem zaruri hem de keyif olarak estetik müdahalelerin ikiye ayrıldığı açıktır. Bu anlamda moda için estetik yaptırmak doğru mu soruları için keyfi estetik açıklamalarına göz atmanız gereklidir. Sonucunda da keyfi olanların kabul edilmediği ve doğru olmadığı da açık olarak karşınıza çıkacaktır. Bu anlamda moda için yapılan estetiklerin bazıları ise şu şekilde karşımıza çıkıyor;

  • Son yıllarda en çok burun estetiklerinin göz önünde bulundurulması söz konusudur.
  • Dudak büyütme ya da dolgunlaştırma estetiklerinin de moda olarak hitap edildiğini söylemek gereklidir.
  • Göğüs büyütme ya da popo kaldırma şeklinde de çeşitli estetik müdahalelere yer verilir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir