İzmirde Neler Yapılır

İzmir’e yeni gelenlerin başta tarihi alanlara yönelik gezilere yer vermesi temel alınır. Bunun için doğa harikası olan bölgelerin de ziyaretlerine yer verebilirsiniz. Öyle ki tarihi ve mimari yapılarından dolayı da bir hayli ilgi gördükleri açıktır. Bu anlamda da karşınıza çıkacak olan İzmir’e özel bölgelerden bazıları;

  • İzmir Saat Kulesi; İzmir denilince akla ilk gelen hiç kuşkusuz saat kulesidir. Etrafı yürüme alanları olan ve çevresinde de kafelerin yer aldığı bu bölgeye ulaşım sağlamak hiç zor değildir.

 

  • İzmir Arkeoloji Müzesi; Arkeolojik müzelerinin de yine ziyaret edilmesi gereklidir. Bu anlamda hoş sunumları ile ziyaretçilerini karşılamaya devam ettiğini göreceksiniz.

 

  • Kadifekale; Mimari yapısından kaynaklı turistlerin bir hayli ilgisini çeken Kadifekale’yi de ziyaret etmeniz gereklidir. Spil Dağı, Atatürk Müzesi ve Agora Ören Yeri bunlar arasında geliyor.

İzmir Kordon Boyu Gezisi

İzmir’de ne yapılır soruları için başta Kordon Boyu gezilerinden de söz etmek gereklidir. Öyle ki içeceğinizi alarak deniz kenarında yer alan yeşil parka alanlarında keyifli saatler geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra popüler alanları;

  • Alsancak yine İzmir’de gezilmesi gereken önemli merkezlerden bir tanesidir.
  • İzmir Doğal Yaşam Parkı’da yine tercih edilen alanların başında geliyor.
  • Konak Meydanı üzerinde de hoş mimarı yapılara göz atabilirsiniz.
  • Kutsal ve dini yerler olacak da çeşitli kilise yapıları dikkat çekiyor.

İzmir Kent Ormanı Gezileri

Doğayla iç içe olmak adına Kent Ormanı’ndan yana da tercihlerde bulunmanız mümkün olmakta. Bunun yanı sıra yine gelenlerin ilgisini çeken plajları da mevcuttur. Örneğin Pırlanta Plajı bunlar arasında ilgi çekiyor. İlçelerine bağlı olarak da plajlara yer verebilirsiniz. Nitekim yaz aylarından bu plajların bir hayli turist çektiğini de söylemek gereklidir. İzmir’de ne yapılır ve nerelere gidilir sorularına karşılık olarak karşınıza bu şekilde sonuçlar çıkacaktır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir