Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Göz makyajı nasıl temizlenir konusunda bilinmesi gereken ilk detay, yağ kullanılmayacağıdır. Birçok makyaj temizleme ürünü, içerisinde yağ bulundurur. Kirpikleri beslemesi ve güçlendirmesi için kullanılan formül, gözenek açıcı özelliğiyle, göz ardı edilmiş olabilir. Aynı şekilde makyaj temizleyici ürün seçerken, yağ içeriği olmamasına özen göstermelisiniz. Zira gözenekli cilt yapısı olanlar için, gözeneklerin daha genişlemesini sağlayacaktır. Sonraki detay ise; cilt yapısıdır.

Göz Makyajı Nelerle Temizlenir?

  • Göz makyajı temizleyici losyon/ köpük/ jel ile temizlenebilir.
  • Su bazlı krem ve losyonlarla, göz makyajı temizlenebilir.
  • Bebek şampuanlarıyla makyaj temizlenebilir.

Göz makyajı temizlemek için birçok kozmetik ürünü bulunur. Su ile yıkanabilenler, köpük formunda olanlar, losyonlar, krem bazlı temizleyiciler ve makyaj temizleme suları… Göz en hassas bölge olduğu için, makyaj temizleme ürünü, o denli önemlidir. Kaliteli markalar ve kimyasal içermeyen ürünler, göz çevresi için saha sağlıklıdır. Yağlı temizleyiciler kullanılıyorsa, temizleme ardından mutlaka ıslak pamukla yağ tabakası silinmelidir. Göz çevresi için, yıkama yöntemi daha etkin çözüm sunar. Köpük, jel temizleyicilerle temizleyerek, göz çevresi bakımını yapabilirsiniz.

Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Göz ve göz çevresi hassas yapısıyla, özen gösterilmesi gereken bölgedir. Temizleyici ürünle, makyajı silerken çok bastırmadan ve hassas hareketlerle temizleyiniz. Pamuk üzerine damlatılan ürünün, göz içine kaçmamasına ve kirpiklere hassas davranmaya özen gösteriniz.

  • Pamuğu ıslatın ve göz kapaklarınızda 1- 2 dakika bekletin.
  • Temizleyici losyon/ kremi kuru pamuğa sürerek, üstten başlayın.
  • Üst göz kapağını, kirpikleri aşağıya doğru yavaşça temizleyin.
  • Göz altı ve çevresini, yeni pamuk ve losyonla en son silin.
  • Temizledikten sonra, suyla iyice durulayın.
  • Göz bakım kremini, dairesel ve hafif hareketlerle sürün.

Göz makyajı nasıl temizlenir konusunu; cilt tipi, temizleme ürünleri ve temizleme yöntemlerini bilerek uygulayın. Alkol içeren temizleyiciler, hayvansal ve kimyasal içeren temizleyici ürünleri kullanmamanız önerilir. Alerjik cilt tipleri özellikle doğal yöntemler kullanmalıdır. Göz çevresi bakımı için, mutlaka nemlendirici kullanmalıdır. Akmayan göz kalemi ve maskaralar, ne kadar temizlense de ancak banyo yapıldığında tam olarak çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir