Evde Pratik Temizlik Yolları

Ev temizliğine vakit bulamayan hanımların pratik çözüm önerilerinden yola çıkmaları temel alınır. Bunun için de evde pratik temizlik yolları nelerdir öğrenmelisiniz. Başta doğru malzemelere yer vererek işe koyulabilirsiniz. Bunun için kullanmanız gerekenler malzemeler ve ürünler şu şekildedir;

  • Elektrikli süpürge hiç kuşkusuz başta kullanımlarına yer vermeniz gereken ürünler arasındadır.
  • Vilada kullanımları da süpürgenin arkasından faydalı olacaktır.
  • Cam ve toz bezlerinin de ayrı ayrı hazırlıklarına geçmek gereklidir.
  • Son olarak temiz bir suya ve özellikle de hoş koku veren deterjanlara yer vermeniz isteniyor.

Hızlı Ev Temizleme Aşamaları

Özellikle de çalışan kadınların uzun süre ev temizliğine zaman ayırması mümkün değildir. Bu anlamda da kısa süren temizlik metotları üzerinden ilerlemeleri temel alınır. Bunun için de genel olarak karşımıza çıkacak olan aşamaları şu şekilde sıralanıyor;

-Süpürge; Evde yemek atıkları ya da kıl oluşumlarının halı ve parkelerde hoş gözükmediği açıktır. Bundan kaynaklı olarak elektrikli süpürge üzerinden birkaç dakikada tüm evin pisliğini çekebilirsiniz.

-Vilada; Yerde ki pisliklerin süpürge ile alınması halinde geriye batık bölgeler kalacaktır. Bunun için de temiz bir su hazırlayarak içine kokulu deterjanların eklenmesi gereklidir. Böylece vilada yardımı sayesinde zeminde ki pis görünümlerin önüne geçmiş olacaksınız.

-Toz Alma; Son olarak da toz almak için özel bezlerin kullanımlarına yer verilir. Camların da aynı şekilde özel bezlerden tozlarının alınması söz konusudur.

Kolay Mutfak Temizleme Aşamaları

Evde pratik temizlik yolları dışında mutfaklarında ayrı olarak ifade edilmesi gereklidir. Mutfaklarda hijyen daha önemli olduğu için kısa sürede temizliklerine yer vermek biraz zordur. Nitekim hızlı sonuç almak adına çamaşır suyu kullanımlarına yer verebilirsiniz. Bunun yanı sıra uygun bezler sayesinde hem tezgahların hem de zeminin temizlenmesi mümkün olmakta. Malzemeleri daha seçerek tüm evin temizliğine yer verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir