Evde Fontöden Yapılır Mı?

Özellikle de cilt kusurlarının ortadan kalkması adına fondöten kullanımlarına yer verildiğini belirtmek gereklidir. Nitekim mağazalar üzerinden satın almak yerine evde kendinizde fondöten üretimlerine yer verebilirsiniz. Üstelik daha sağlıklı olacağını da belirtmek gereklidir. Evde fondöten yapılır mı sorularına karşılık olarak basit kürlerinden bir tanesi anlatacak olursak;

  • Başta kakao tozunun 4 tatlı kaşığı kadar ilave edilmesi gereklidir.
  • Arkasından eczanelerden temin edebileceğiniz E vitaminini de 10 damla kadar eklemelisiniz.
  • 1/4 olacak bardak içeriğinde mısır nişastası ile 1 tatlı kaşığı kadar tarçın eklemeniz isteniyor.
  • Çay kaşığının yarısından az olacak şekilde zeytinyağı ilave etmelisiniz.
  • Bentonit killerin de 2 talı kaşığı olarak ilave edilmesi ve arkasından lavanta esansiyeli yağına özel 12 damlaya yer vermelisiniz.

Evde Basit Fondöten Yapımı

Cildin yıpranmaması adına hazır yerine ev yapımı fondöten kullanımlarına yer vermeniz daha doğru olacaktır. Bu anlamda da basit fondöten içeriklerinden ilerleyebilirsiniz. Malzemeleri, yapımı ve uygulamaları olarak karşınıza çıkacak aşamaları da;

  • Malzemeler; Maden suyu kapsamında hazırlıklarına yer verilir. Allantoin ise eczanelerden alınan bir diğer önemli ürünüdür. Balmumu, gıda boyası ve yağ üzerinden hazırlıklarına geçilir.

 

  • Hazırlanışı; 500 gram kadar maden suyunun kaynatılması gereklidir. 60 derece kaynatma adına ideal sayılıyor. Bıçak kalınlığında olacak şekilde eczanelerden aldığınız allantoin içeriklerini de katmanız gerekir. 5 gram kadar da balmumunu ekleyerek eritme işlemlerine yer verilir. Gıda boyalarını da zevkinize göre tercih etmeniz halinde eklemelisiniz. Son olarak 40 gram yağ ekleyerek tamamlayın.

 

  • Uygulama; Fondöten karışımının cam kavanozlarda saklanması önemlidir. Uzun süreli kullanımları için oda sıcaklığında muhafaza edilmesi önemlidir.

Ev Yapımı Fondötenlerin Faydaları

Evde fondöten yapılır mı soruları için özel tariflere yer verilir. Öyle ki bu tariflerin içeriğinde E vitaminleri dahi mevcuttur. Sonuç olarak cilde dost olan içeriklerden hazırlanan fondötenlerin herhangi bir zararı olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir