Ev Dekorasyonunda Taban Malzemesi Seçimi

Zemin kaplama malzemeleri tercih ederken genel ev görünümlerinin göz önünde bulundurulması önemlidir. Nitekim uyum yakalamak isteyenlerin de renk ile dokulara dikkat etmeleri önerilir. Bu anlamda ev dekorasyonunda taban malzemesi seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gerekenler;

  • Başta evin duvar ve tavan renklerinin incelemelerine yer verilmesi önemlidir.
  • Arkasından dolap ve mobilyaların renklerini de göz önünde bulundurmanız isteniyor.
  • Çeşitli süslemelerin dahi taban malzemesi tercihlerinde etkili olduğu açıktır.
  • İnşaat yapısı ve evin konumuna bağlı olarak dahi taban malzemelerine karar verilecektir.

Zemin Kaplama Malzemeleri Nelerdir?

Farklı tasarımlardan ev merakına yer verildiğini için yine çeşitli zemin kaplamaları da karşınıza çıkacaktır. Zemin kaplama modellerinin renk, doku ve fiyatlarına yönelik incelemelerde bulunmanız isteniyor. Sonuç olarak da hem evlere hem de bütçelere uygun olarak karşınıza çıkacak olan bazı modeller ise;

  • Pvc Zemin Kaplama; En fazla tercih edilen malzemelerin başında geliyor. Bu anlamda fiyatlarının da cep yakmadığını göreceksiniz. Hijyenlik açısından da ön planda tutulması söz konusudur.

 

  • Lamine Parke; Ahşaptan yapılan lamine parkelerin de yıllarda ilgi gördüğünü belirtmek gereklidir. Zemin kaplama malzemenin hem sağlıklı olması hem de hijyenlik açısından zorun çıkarmaması dikkat çekiyor.

 

  • Kozmozit; Özellikle de bahçe ya da teras döşemelerinde tercih edilen ahşap malzemelerden bir tanesidir. Aralıklı olmasından kaynaklı genelde ev içlerinde değiş dışlarında kaplamalara yer veriliyor.

Sudan Etkilenmeyen Parkeler

Ev dekorasyonunda taban malzemesi seçimi yapmak isteyenlerin farklı koşulları da göz önünde bulundurdukları açıktır. Bu anlamda da su geçirmeyen parkelerden yana tercihlerde bulunmanız mümkün olmakta. Özellikle de çocuklu ailelerin genel anlamda bu parkeler üzerinden tercihlerde bulunduklarını söylemek gereklidir. Laminat parke de yine çocuklu ailelerin sağlıksal anlamda tercih ettikleri bir diğer kaplama ürünü olarak karşınıza çıkacaktır. Nitekim temizlenmesi kolay olan ürünlerden yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir