Estetikte Doğal Görünüm

Estetikte Doğal Görünüm Dr. Ebru Sağlık, dermal dolguların doğal görünmesiyle ilgili. “Kadınlar bu uygulamaya daha sıcak bakıyor. Bununda sebebi küçük bir dokunuş ile daha genç ve doğal görünüme sahip olmaları ve elbette uygulamalar sonucunda psikolojilerinin olumlu etkilenmesi. Uygulamaların yüze hacim kazandırmak ve problemli bölgelere şekil vermek için doğru planlamayla, alanında eğitimli hekimler tarafından yapılması gerekiyor. Her kadının yüzü farklı olduğundan kişiye özel dermal dolgu yapılmalı. Yaşın ilerlemesiyle birlikte deride kolajen ve elastin lifleri özelliğini kaybediyor. Ciltteki hyalüronik asit miktarı azalıyor.

Bu nedenle cilde kaybettiği hacmi geri kazandırmak, ince çizgi ve kırışıkları gidermek ve yüz kontürünü biçimlendirmek gerekiyor. Hyalüronik asit aslında vücutta doğal olarak bulunan bir asit türü. Dolgular da hyalüronikasit içeriyor. Dermal dolgular yüzünüzden yılların izlerini silmeye yardımcı olsa da, yanlış ellerde hiç de umulmayan sonuçlar yaratabiliyor” diyor.

Yaşlanma Yaşı Nedir?

Araştırmanın sonuçlarına göre, çoğu tüketici için cerrahi dışı estetik operasyona başlama yaşı, ciltteki bozulmalar ve kırışıklıkların ortaya çıkması nedeniyle 30-35yaş; ancak bazı tüketiciler yüz estetiğinin 25 yaştan itibaren düşünülebileceğini ifade ediyor.

Bu konuda Dr. Ebru Sağlık, “Yaşlanma aslında 20’li yaşlarda başlıyor. Çoğumuz bu dönemde yaşlanmaya başladığımızı düşünmüyoruz. İlk çizgileri 30’lu yaşlarda görmeye başlıyoruz. Bireylerin çevresindeki akraba ve arkadaş grupları da’Daha gençsin, işlem yaptırmana gerek yok’ dediği için yaşlanmaya başladığını kabullenmekte geç kalıyor. Oysa ilk çizgiler ortaya çıkmaya başladığı dönemde yani 30’lu yaşlarda kendinize bakmaya başlarsanız 20’li yaşlardaki görüntünüzü daha uzun süre koruyabilirsiniz” diye belirtiyor.

Peki, dermal dolguların kadınlara etkisi ve uygulamadan sonraki hissiyatları neler? Araştırma sonucunda kadınlar, uygulamadan sonra kendilerini daha güçlü ve özgür hissediyor.

Çünkü bu işlemi yaptıranlar, kendi güzellikleri konusunda tek karar verici mercii olduklarını düşünüyor. Ayrıca yaşıtlarına kıyasla daha genç göründüklerini hissediyorlar. Sonrasındaysa kadınlar zaten daha genç göründükleri için az makyaj yaptıklarını belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir